zbývá za 999 Kč


Pampeliškový med

Doba přípravy: doba tepelné úpravy 90 minut + 24 hodin louhování

Ingredience:

  • 400 g pampeliškových květů
  • 1 l vody
  • 1 kg BIO kokosový cukr 4Slim (nebo podle chuti pro méně sladkou variantu)
  • 2 BIO citróny
  • 2 BIO pomeranče

 

Postup:

Příprava květů: Nejprve pečlivě omyjte pampeliškové květy a nechte je okapat. Odstraňte zelené části květů, protože ty mohou dodat medu hořkou chuť.

Vaření květů: Vložte očištěné květy do velkého hrnce, přidejte 1 litr vody a přiveďte k varu. Po dosažení varu vařte na mírném ohni přibližně 15 minut. Poté nechte směs vychladnout a přes noc odstát, aby se z květů uvolnily všechny chutě.

Příprava sirupu: Druhý den směs přeceďte přes jemné síto nebo plátýnko, abyste odstranili všechny pevné části. Výsledný výluh přelijte zpět do hrnce, přidejte kokosový cukr a šťávu z citronů a pomerančů. Vše důkladně promíchejte.

Vaření medu: Směs pomalu zahřívejte a za stálého míchání vařte, dokud se kokosový cukr úplně nerozpustí a směs se nezačne zahušťovat. Tento proces může trvat přibližně 30 minut až 1 hodinu. Důležité je směs nevařit příliš rychle, aby nedošlo k přepálení.

Dokončení: Jakmile dosáhne med požadované konzistence, odstavte ho z ohně a nechte chvíli vychladnout. Poté med přelijte do sterilizovaných sklenic a uzavřete.

Skladování: Uchovávejte v chladu a temnu. Po otevření skladujte v lednici.

Použití kokosového cukru dodá medu jemnou karamelovou chuť a je to skvělá alternativa pro ty, kdo preferují přírodní sladidla. Užijte si tento jedinečný pampeliškový med jako sladidlo do čaje, na pečivo nebo jen tak na lžičce pro potěšení.

Obrázek produktu Jméno produktu Cena s DPH Množství Celkem s DPH
Kokosový cukr BIO 300g DOYPACK Kokosový cukr BIO 300g
139 Kč
0 Kč
Celková cena s DPH :
0 Kč
ajax-loader Pampeliškový med - E-shop Kaumy