zbývá za 999 Kč


Xylitol 1kg

sladidlo
239 Kč

×
Varianta produktu

Stevin sladidlo 350 g

154 Kč

×
Varianta produktu

Huxol Sweetener liquid 1l

stolní sladidlo
124 Kč

×
Varianta produktu

Erythritol 300g

Nízkokalorické sladidlo příjemné chuti
99 Kč

×
Varianta produktu

Xylitol 300g

sladidlo
159 Kč

×
Varianta produktu

Vanilkový necukr 240g

Jen 10 kcal/100g
149 Kč

×
Varianta produktu

Skořicový necukr 240g

Jen 32 kcal/100g
129 Kč

×
Varianta produktu

Třtinový Keto sirup 350g

pouze 4% cukru vysoký obsah vlákniny
159 Kč

×
Varianta produktu

Čekankové slazení s příchutí medu 350g

149 Kč

×
Varianta produktu

Čekankové slazení s příchutí medu 250g

119 Kč

×
Varianta produktu

Čekankový Originál 1,2kg

vysoký obsah prospěšné vlákniny
399 Kč
299 Kč

×
Varianta produktu

Čekankový Originál 700g

vysoký obsah prospěšné vlákniny
229 Kč

×
Varianta produktu
Strana 1 z 2

Sladidlo pro diabetiky

Pokud se ohlédneme zpět do minulosti, zjistíme, že dříve bylo jediným zdrojem cukru ovoce a med. V současnosti se ale náš jídelníček skládá z hromady cukru, který je součástí  značného množství potravin i nápojů. S tím jde ruku v ruce obezita, nebo nemoci, jako je diabetes. Čím tedy nahradit klasický bílý cukr?

Stévie

Sladidlo z listů stévie neobsahuje kalorie a je mnohonásobně sladší než cukr, často se uvádí že, až 300 krát. Studie provedené na stévii prokázaly její pozitivní účinky na vysoký krevní tlak, protizánětlivé vlastnosti, zlepšení trávení a snížení únavy. Stévie se často používá ke zvýšení inzulínové citlivosti u diabetiků. V dnešní době se prodává stévie v prášku, v kapkách a můžete si zkusit doma vypěstovat i rostlinu.

Xylitol

Xylitol se používá v práškové formě. Jde vlastně o cukr, který se vyskytuje v ovoci jako součást rostlinné hemicelulózy v malinách, švestkách, jahodách a dalším bobulovém ovoci. Je stejně sladký jako klasický cukr, ale oproti němu má jen 2/3 kalorií. Díky nízkému glykemickému indexu je vhodný i pro diabetiky. Pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi, neškodí zubům a podpoří střevní mikroflóru.

Erythritol

Erythritol v práškové formě, může být i s příchutí skořice nebo bourbonské vanilky. Jedná se o cukr ze stejné skupiny jako xylitol, ale na rozdíl od něj nemá ani ve větším množství projímavé účinky a je skvělou náhradou bílého cukru. Přirozeně se vyskytuje v ovoci a některých potravinách. Nemá téměř žádné kalorie, v těle se nevstřebá, neovlivňuje produkci inzulínu, neškodí zubům a je vhodný i pro diabetiky.

Třtinový Keto sirup

Třtinová melasa je extrakt z cukrové třtiny, který vzniká při výrobě cukru. Obsahuje mnoho stopových prvků, organických a minerálních látek, hlavně vápník, fosfor, draslík, měď, inositol, nikotinamid, kyselinu pantotenovou a linolovou. Pročišťuje lymfatické uzliny a regeneruje krvetvorbu. Má však specifickou chuť, která mnoha lidem nevyhovuje. Pro to je tu nově lahodný Keto sirup ze třtiny vhodný pro omezení v cukru ve stravě. Má nižší energetickou hodnotou než cukr a jiná přírodní sladidla.

Čekankový sirup

Čekankové slazení je sladidlo nové generace vyrobené unikátní patentovanou metodou z kořene čekanky. Vyniká mimořádně vysokým obsahem prospěšné vlákniny, glykemickým indexem menším než 5 a mimořádně pozitivními prebiotickými účinky. Čekankový sirup obsahuje jen 5% sacharidů, což je až 15 krát méně než obsahuje agávový sirup a javorový sirup. Sladivost je stejná jako u medu.