zbývá za 999 Kč


Každý rodič jistě potvrdí, že děti jsou to nejcennější, co ve svém životě má. Proto pro své ratolesti chceme vždy jen to nejlepší. Slyšeli jste o tom, že diabetes se stává stále častějším zdravotním problémem i u dětí? Prevence tohoto onemocnění začíná u základu - u stravy. Správně zvolená strava může hrát klíčovou roli v tom, jak se vyvíjí a rostou naše děti.

HP banner 2 prevence diabetu u deti

Pokud jde o prevenci diabetu u dětí, zdravá strava hraje nezastupitelnou roli. Kdy se zdravou stravou u dětí začít? Dá se říci, že ideálně již od prvních příkrmů. Nikdy však není pozdě začít. Pojďte si s námi projít základní principy zdravé stravy u našich dětí.

Rozmanitost

Dětem by měly být nabízeny různorodé potraviny z každé základní skupiny, aby získaly všechny potřebné živiny pro svůj růst a vývoj. To zahrnuje ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, bílkoviny a zdravé tuky. Všechny děti milují sladkosti – nahradit je můžete zdravým mlsáním – například lahodnou low carb tyčinkou nebo kvalitní čokoládou. Na 4Slim.cz najdete kvalitní lowcarb tyčinky v různých variantách – oblíbené jsou zejména ty s obsahem čekanky s příchutí čokolády, karamelu nebo kokosu. Vybrat si můžete i z široké nabídky čokoládových tyčinek protein bar s příchutí brownie či malin. Tyto tyčinky skvěle nahradí klasické sladkosti a pro zdraví vašich dětí jsou jistě vhodnější alternativou.

Omezení přidaného cukru

Dětská strava je často plná cukrů. Příliš mnoho přidaného cukru však vede k nárůstu hladiny cukru v krvi, což může přispívat k vzniku diabetu. Dalším důsledkem je pak i obezita u dětí. Omezte příjem cukrů u dětí a volte raději alternativy s nízkým obsahem cukru. Ideální formou slazení pro naše nejmenší je čekankové slazení 4Slim pro děti, které můžete použít pro slazení jídel a nápojů dětských strávníků v teplé i studené kuchyni. Čekanka nezpůsobuje prudké kolísání hladiny cukru v krvi a tak může vést k lepší koncentraci ve škole a vyrovnanějšímu chování. Navíc obsahuje čekankový sirup inulin, což je druh vlákniny, který může podporovat zdravou střevní mikroflóru a trávení.

Komplexní sacharidy

V dětské stravě by měly být zastoupeny zejména komplexní sacharidy. Ovesné kaše jsou vynikajícím příkladem komplexních sacharidů, které dodávají energii postupně a udržují hladinu cukru v krvi stabilní. Mohou být skvělou volbou pro snídani nebo svačinu pro vaše dítě. Inspirujte se v nabídce ovesných kaší 4Slim, které jsou z prvotřídních surovin a hotové jsou doslova za pár minut. Děti si jistě zamilují ovesnou kaši 4Slim s rozinkami a kakaem nebo s příchutí jablka a skořice.

Zdravé tuky

Zdravé tuky jsou důležité pro zdravý vývoj mozku a nervového systému. Ořechy jsou bohaté na zdravé tuky, vitamíny a minerály, a mohou být skvělou alternativou k nezdravým svačinám. Bio ořechy 4Slim si děti zamilují – lahodná chuť kešu nebo vlašských ořechů vylepší každé jídlo. Palačinky můžete dětem zase namazat zdravým 4slim ořechovým krémem s mandlemi či arašídy.

Méně procesované potraviny

Zejména u dětské stravy bychom se měli vyhýbat průmyslově zpracovaným potravinám, což se může týkat také pšeničné mouky. Zdravé alternativy mouky se hodí pro pečení pro děti mnohem více. Vše pro zdravé sladké i slané pečení nakoupíte na 4Slim.cz. V naší nabídce nechybí mouky, chlebové směsi ani vynikající čekankové toppingy.

Se zdravou stravou se nerozlučně pojí také zdravé návyky, které svým dětem můžeme předat. Nezapomeňte na pitný režim. Učte své děti pít hlavně vodu, místo sladkých nápojů plných cukru. Zdravé pití je základem pro udržení správného hydratačního stavu a celkového zdraví. Dobrý nápad je i zapojit své děti do procesu přípravy jídel. Pomáhání při vaření a přípravě jídel může podpořit jejich zájem o zdravou stravu a naučit je cenit si kvalitních potravin. V neposlední řadě pak buďte dobrým příkladem. Pokud budete sami dodržovat zdravou stravu a životní styl, vaše děti budou pravděpodobně následovat váš vzor.

Cukrovka a zdravá výživa s 4Slim