zbývá za 999 Kč


Flapjack je původně tradiční britská snídaně připravená z pečených ovesných vloček, která se v posledních letech stala oblíbenou po celém světě. V dnešním uspěchaném světě skvěle slouží jako hotová, vydatná svačinka.

Flapjacky jiných značek jsou vesměs vyrobeny z ovesných vloček, cukru, mléka nebo vody a dalších přísad, jako jsou ořechy, semínka nebo ovoce. Výživná svačinka tak díky svým nutričním hodnotám může mít příchuť výčitek ze zbytečně nabytých kalorií.

Obrázek1

Ve Flapjacích, které jsou nově uvedeny na trh pod značkou 4Slim, nenajdete cukr ani mléko. Jsou uzpůsobeny tak, aby vyhověly těm nejvyšším nárokům člověka 21 století. Jsou bez lepku, veganské, bez přidaného cukru a plné vlákniny. Spolehlivě vás zasytí na dlouhou dobu, takže jsou vhodným vybavením příručního batohu nejen při sportu, ale také na výletě či v práci. Oproti jiným obdobným tyčinkám v nich nenajdete ani gram přidaného cukru. Dopřát si jej mohou lidé v redukční dietě, kojící matky, anebo děti, kterým poslouží jako chutná svačinka do školy.

IMG 8003

Chutě pro každou náladu

Ovesnou tyčinku Flapjack 4Slim bez přidaného cukru si můžete vychutnat hned v 6 variantách. Pokud máte rádi kombinaci ovsa a šťavnatého ovoce, zkuste třeba malinovou s kousky lyofilizovaných malin, brusinkovou s kousky sušené brusinky. Milovníky čokolády a zvláště pak děti potěší příchutě čokoláda a čokokokos, ve kterých najdete celé hoblinky kvalitní hořké čokolády, případně také strouhaný kokos. Jemnou ořechovou chuť si můžete dopřát díky příchuti lískový oříšek, kde vás překvapí drcené kousky lískových ořechů. A pokud jste příznivci netradičních chutí, sáhněte po příchuti slaný karamel.

Tyčinky všechny vějíř

Bezlepkové ovesné vločky jako superpotravina

Pokud nahlédneme do složení, zjistíme, že základem Flapjacků 4Slim jsou bezlepkové ovesné vločky. Ty obsahují omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny, vysoký obsah vlákniny a kvalitních sacharidů. Taky v nich najdeme vápník, draslík, fosfor, hořčík, zinek, měď a mangan, Vitamín A, Vitamín D, Vitamín B5, Vitamín B6, Vitamín B2, Vitamín B1, dále i vysoký obsah bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Vločky obsahují vlákninu betaglukan, která snižuje špatný cholesterol, má nízký glykemický index, tím pádem udržují stabilní hladinu cukru v krvi. Na sto gramů obsahují velké množství doporučené denní dávky hořčíku, zinku a téměř dvojnásobek železa oproti např. masu. Z tohoto důvodu jsou ovesné vločky ideální pro vegetariány. Křemík obsažený v ovesných vločkách se postará o lesklé vlasy, krásnou pleť i zdravé nehty. Jsou právem považovány za superpotravinu.

5 druhů vlákniny pro lepší zažívání

Vláknina má řadu nesporných zdravotních výhod. Naopak ale platí, že pokud jí denně nesníme dostatečné množství, může to mít pro náš organismus nepříznivé důsledky. Doporučené denní množství vlákniny je 25g pro ženu a 38g pro muže. Většina z nás takové porce ve své potravě každodenně nekonzumuje. Navíc je pro požadovaný zdravotní efekt důležité konzumovat několik druhů vlákniny. V ovesných tyčinkách 4Slim se kromě vlákniny z kořene čekanky a betaglukanů nachází také další typy vlákniny, například celulóza, hemicelulóza a lignin.  

Čím je prospěšná čekanková vláknina?

 • Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.
 • Podporuje zdraví trávicího traktu a pomáhá udržovat celkový zdravotní stav. Jako prebiotikum podporuje inulin růst prospěšných bakterií ve střevech.
 • Reguluje pohyb střev a u mnoha lidí zmírňuje zácpu.
 • Pomáhá nám přirozeně jíst méně, což podporuje regulaci hmotnosti tím, že pomáhá ovlivňovat pocit hladu/sytosti, střevní hormony, dlouhodobý příjem energie, úbytek hmotnosti a složení tělesného tuku.
 • Nahrazuje kaloričtější složky, čímž pomáhá snižovat množství kalorií v potravinách, které obsahují inulin, oligofruktózu nebo fruktooligosacharidy.
 • Zvyšuje vstřebávání vápníku pro zlepšení minerální hustoty kostí.
 • Zlepšuje parametry krevních lipidů včetně snížení LDL a celkového cholesterolu a zlepšení HDL cholesterolu.

Reference Adamcova canva

Magnézium, minerál, bez kterého se neobejdeme

Flapjacky 4Slim obsahují od 12 – 16% doporučené denní dávky magnézia, neboli hořčíku. Magnézium je důležitý minerál, který hraje roli v mnoha tělesných funkcích, včetně svalové kontrakce, nervové funkce, trávení a krevního tlaku.

Nedostatek hořčíku může vést k řadě zdravotních problémů, včetně:

 • Svalových křečí
 • Únavy
 • Depresí
 • Zvýšeného krevního tlaku
 • Cukrovky 2. typu
 • Srdcových onemocnění

Naopak dostatkem hořčíku docílíte:

 • Lepší kontroly svalů a nervů
 • Snížení stresu a úzkosti
 • Zlepšení spánku
 • Regulaci krevního tlaku
 • Zdraví srdce
 • Zdraví kostí

Dostatečný příjem hořčíku lze zajistit konzumací potravin bohatých na hořčík, jako jsou ořechy, semena, celozrnné výrobky, luštěniny a zelenina.

Flapjack je svačinkou, u které nemusíte volit mezi chutí a přínosem potraviny. Výše zmíněné benefity zaručují obojí.

Vyzkoušejte Flapjack a užívejte si jeho lahodnou chuť i přínosy pro zdraví.

Postava 3x FJ bílé pozadí