zbývá za 999 Kč


Jistě i Vy patříte k lidem, kteří se ve vánočním období snaží pečovat o své zdraví a vyvážený jídelníček. Může být docela výzvou najít cukroví, které je chutné, ale zároveň i prospěšné pro naše tělo. Ořechové a kokosové cukroví může být tou správnou volbou pro ty, kteří si chtějí užívat sladkosti bez výčitek. Zdravé ořechové a kokosové cukroví je bohaté na vlákninu, což je klíčový prvek pro zdravé trávení. Vláknina pomáhá udržet naši střevní mikroflóru v rovnováze.

ORECHOVE A KOKOSOVE PECENI

Ořechy jsou známé pro svůj vysoký obsah prospěšných látek, jako jsou zdravé tuky, bílkoviny a klíčové vitamíny a minerály. Přidáním ořechů do cukroví získáme nejen jedinečnou chuť, ale také dodáme tělu živiny pro správné fungování. Vybrat si můžete z mnoha druhů ořechů a vytvořit tak zajímavý recept na zdravé ořechové cukroví. Někdo dává přednost spíše klasickým vlašským či lískovým ořechům, jiný zase upřednostní například kešu nebo mandle.

Ořechové a kokosové cukroví je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí kombinovat sladké pochoutky s prospěšnými látkami pro své tělo. Vaše chuťové buňky a tělo vám za to jistě poděkují. Experimentování s ořechy a kokosem v cukroví může přinést nové chutě a kulinářské dobrodružství. Pokud by Vám scházely nápady, můžete se inspirovat našimi recepty.

Vyzkoušejte zdravé ořechové a kokosové cukroví:

 

Kuličky z kešu ořechů

7kuliky z keu oech zmen

Ingredience:

Postup:

Kešu ořechy a rozinky si namočíme v trošce horké vody na 15 min. Rozmixujeme rozinky s kešu ořechy a Čekankovým sirupem. Do připravené hmoty přidáme kokosovou mouku a polovinu lyofilizovaných malin. Zbylé maliny rozdrtíme a kuličky obalíme. Necháme vychladit v lednici.

 

Kakaové raw kuličky

kakaov raw kuliky

Ingredience:

Na obalení:

BIO kakaový prášek 4Slim a Testini mandlová mouka nebo BIO kokos strouhaný 4Slim

Postup:

Nejprve rozmixujeme kešu ořechy a přidáme zbylé ingredience a  rozmixujeme dohromady. Ze směsi vytvoříme kuličky, obalíme v mandlové mouce a dáme vychladnout do lednice.

 

Raffaello knedlíčky

raffaello knedlky17.6

Ingredience:

Náplň:

Poleva:

Postup:

V míse smícháme mouku, vejce, sůl, tvaroh. Vše spolu prohněteme, dokud se suroviny nespojí ve vláčné  těsto. Poté těsto rozdělíme na 6 dílů a naplňíme jahodami a čokoládou (1/2kostičky). Připravené knedlíčky vložíme do vroucí vody a vaříme 5-10 min.

Knedlíčky namočíme do rozehřátého másla a obalíme v kokosu. Nakonec osladíme Čekankovým toppingem jahoda.

 

Zdravé ořechové a kokosové cukroví