zbývá za 999 Kč


Vánoční období je plné radosti, společenských setkání a samozřejmě, sladkostí. Ale pro sportovce, kteří se snaží udržet svou stravu vyváženou a tělo v optimální kondici, může být tento čas výzvou. Proteinové vánoční cukroví může být skvělým řešením pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl -  vyniká totiž zejména svou výživovou hodnotou.

PRO ZENY ZDRAVE PECENI PROTEINOVE PECENI

Protein je nepostradatelným prvkem pro regeneraci svalů a udržení svalové hmoty u sportovců. Proto je důležité jej začlenit do každodenní stravy. Proteinové vánoční cukroví je vynikajícím způsobem, jak zajistit dostatečný přísun proteinů během vánočního období, ve kterém jsme mnozí náchylnější ke konzumaci nadbytečného cukru a tuku.

Proteinové vánoční cukroví je ideální volbou zejména pro sportovce. Umožňuje nám slavit a užívat si chutné cukroví, aniž bychom ohrozili své sportovní výkony a cíle. S dobře vybranými recepty a kvalitními ingrediencemi můžeme dopřát svému tělu to nejlepší, co vánoční období nabízí. Inspirujte se našimi recepty, které jsme pro Vás připravili s odborníky na výživu. Proteinové vánoční cukroví se jistě stane stálící Vašich Vánoc.

Vyzkoušejte proteinové vánoční cukroví:

Banánové kokosky s proteinem

bannov kokosky s proteinem

 (cca 45 ks)

ingredience:

Rozmixujeme banán s čekankovým sirupem, ořechovým krémem a olejem a postupně vsypeme všechny suché ingredience. Pořádně smícháme, vytvoříme těsto. Lžičkou tvoříme nesymetrické hrudky (kokosky) a klademe na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme na 180 ° C asi 10-15 minut. Že je hotovo, poznáme podle toho, že špičky kokosek zezlátnou.
TIP: Z těsta můžeme tvořit také jiné tvary – např. rohlíčky, kolečka. Špičku kokosek lze namočit do rozpuštěné čokolády bez cukru (Cavalier, Frankonia).

 

Ovesná štola s proteinem a sušeným ovocem

ovesn tola s proteinem a suenm ovocem

(cca 12 plátků)

Ingredience:

Ovesné vločky a mandle rozmixujeme najemno. Namočíme si sušené ovoce do vody, nebo vody s kapkou rumu. Smícháme všechny suché ingredience, přidáme okapané sušené ovoce, vejce, bílky a koření. Vše zpracujeme, aby vzniklo těsto, které pak necháme v teple půl hodiny odpočívat. Předehřejeme si troubu na 170 °C a připravíme si plech vyložený pečícím papírem.
Z těsta vytvarujeme štolu. Pečeme cca 25 minut.
TIP: Aby štola krásně změkla, potřebuje se minimálně týden rozležet.

 

Proteinové vánoční cukroví