zbývá za 999 Kč


Tradiční cukroví je často synonymem pro přebytečný cukr a kalorie. Existuje ale způsob, jak udržet sladkou chuť a zároveň přidat do své stravy zdravé ingredience. Skvělou volbou jsou ovesné vločky.

PRO ZENY ZDRAVE PECENI CUKROVI Z OVESNYCH VLOCEK

Ty jsou známé nejen mezi milovníky pestré a vyvážené stravy. Ovesné vločky jsou bohaté na vlákninu, což podporuje trávení a udržují naši hladinu cukru v krvi normě. Obsahují také důležité vitamíny a minerály, jako jsou vitamín B, železo a hořčík, které jsou klíčové pro správné fungování našeho těla.

Díky kombinaci ovesných vloček s dalšími zdravými ingrediencemi můžeme vytvořit chutné a výživné cukroví, které si můžeme dopřát bez výčitek. K ovesným vločkám stačí přidat například med, čekanku, ořechy a semínka nebo nejrůznější ovoce a získáme zdravé vánoční cukroví, které potěší naše chuťové buňky i tělo. Své využití ovesné vločky najdou také v receptech na bezlepkové vánoční cukroví, ve kterých bývají ingrediencí číslo jedna.

Vyzkoušejte jeden z našich receptů na zdravé vánoční cukroví a užijte si lahodnou chuť bez zbytečného příjmu cukru a kalorií. Cukroví z ovesných vloček si určitě zamilujete a stane se stálící na vašem vánočním stole.

Vyzkoušejte například tohle zdravé vánoční cukroví z ovesných vloček:

 

Lískooříškové švestkové kuličky s čekankou

lskookov vestkov kuliky s ekankou

 (cca 30 ks)

ingredience:

na obalení:

Namočené švestky rozmixujeme s rumem, čekankovým sirupem a lískoořechovou čekankovou BIOnutou na kaši. V další misce smícháme drcené mandle, protein, strouhanou čokoládu a jemně namleté ovesné vločky. Obě směsi spojíme dohromady a rukou pořádně promícháme. Nabereme čajovou lžičkou švestkovou směs, do středu vložíme lískový oříšek a vymodelujeme kuličky. Ty obalíme ve strouhaném kokosu, nebo ořechové drti.

 

Malinové kuličky z ovesných vloček

malinov kuliky z ovesnch vloek1

Ingredience:

Postup:

Vločky, máslo, Čekankový sirup, kakao, kávu, malinový džem a vanilkový extrakt smícháme a nejlépe rukama vypracujeme v dobře spojené těsto. Tvoříme kuličky o průměru 2cm. Lyofilizované maliny rozmixujeme na kousky. Hotové kuličky pak obalíme v rozmixovaných malinách. Uchováváme v chladu.

 

Skořicové keksy

skoicov keksy zmen

PORCE NA 10 KS

Ingredience:

Poleva:

Postup:

V míse smícháme všechny suché ingredience, kokosovou mouku, proteinový prášek, kypřicí prášek a skořici. Postupně přidáme Čekankový sirup, máslo, vodu, vejce a zpracujeme těsto. Tvarujeme kuličky podle své fantazie a pokládáme na plech. Kuličky vytvarujte lehkým promáčknutím vidličkou do tvaru sušenky. Pečeme do zlatova na 175 stupňů cca 10 - 15 min.

 

Zdravé vánoční cukroví z ovesných vloček