zbývá za 999 Kč


Čekankový sirup Originál nebo Čekankové slazení pro děti

ceksirupdeticeksirupdv

Čekankový sirup Originál nebo Čekankové slazení pro děti?

Jedná se o Low Carb sladidla nové generace vyrobené unikátní patentovanou metodou z kořene čekanky s velmi nízkou kalorickou hodnotou.

Co mají společné …

Vynikají mimořádně vysokým obsahem prospěšné vlákniny a velmi nízkým glykemickým indexem, obsahují jen 5% sacharidů, což je 10-15x méně než obsahuje agávový sirup a javorový sirup. Čekankový sirup Originál i Čekankové slazení pro děti lze použít nejen ke slazení teplých a studených nápojů, dezertů, sušenek, piškotů, zmrzlin, palačinek a jogurtů. Sirupy mohou být použity i do teplé kuchyně pro pečení všech typů sladkého pečiva a bábovek.

Dostatek rozpustné vlákniny pozitivně ovlivňuje pocit sytosti.

Výrazně snižují riziko vzniku zubního kazu v porovnání s konzumací běžných sladidel.

Při pravidelném užívání dochází k lepšímu vstřebávání vápníku do kostí a zubů.

A je tady ještě jedna zcela unikátní vlastnost, sirupy jsou schopny částečně nahradit i pokrmový tuk! Takže sirupy nepřináší jen snížení kalorické hodnoty pečiva dané nahrazením cukru, ale navíc přináší i snížení energetické hodnoty potravin nahrazením pokrmového tuku, a to až ze sta procent! Obsahují až o 95% méně cukru a 45% méně kalorií ve srovnání s jinými přírodními sladidly (med, javorový sirup, agávový sirup,…), proto jsou velmi vhodné pro použití při redukční dietě. Pokrmy připravené s použitím sirupů vykazují výrazně nižší energetickou hodnotu a při pravidelném užívání takto připravených pokrmů dochází k přirozenému úbytku tukových zásob.

Oba sirupy jsou bez lepku, bez laktózy, bez konzervačních látek, bez soli, s vysokým obsahem vlákniny, se sníženou energetickou hodnotou, vhodné pro vegetariány i vegany.

 

Tak jaký je teda mezi oběma výrobky rozdíl?

Toto je častá otázka se kterou se setkáváme ve Vašich dotazech. A tady je vysvětlení…

Čekankový sirup Originál obsahuje ve svém složení stopové množství doslazující substance sukralózy, dětská verze čekankového sirupu tuto substanci neobsahuje. Sukralozu používáme, protože v senzorických testech přidání tohoto minimálního množství posunulo sladivost sirupu Originál směrem k sladivosti medu, která je známá a tolik oblíbená. Originál sirup má pocitově vyšší sladivost, než jeho dětská verze. U dětí je žádoucí je na sladkou chuť příliš nezvykat. Nechceme, aby byly děti závislé na chuti cukru, proto mají maminky na výběr a mohou volit i méně sladkou verzi Čekankové slazení pro děti. Na výrobku máme označeno, že je vhodný pro děti od 3 let, a to z důvodu, že střeva a celý trávicí trakt dětí není ještě zcela vyvinut a nemůže pojmout stejně velké množství vlákniny, jako střevo dospělého jedince. Je dobré to s čekankou u dětí nepřehánět (dodržujte nižší hranici dle dávkování na obalu výrobku, tedy cca 5-10g/den), aby nedošlo k nežádoucímu nafouknutí bříška, nebo trávicím potížím.

Můžete také navštívit naše specializované webové stránky www.cekankovysirup.cz, kde se dozvíte mnohem více o všech výrobcích z čekanky, naleznete tam názory odborníků, najdete plno chutných receptů a můžete shlédnout zajímavá videa…