zbývá za 999 Kč


Bylinky v bylinných čajích

bylinky

Bylinky v bylinných čajích

Už naše babičky nedaly dopustit na bylinky a bylinné čaje. Když někoho v rodině trápil nějaký neduh, vždy sáhly po bylinkách.

I dnes můžeme říci, že bylinky a bylinné čaje neodmyslitelně patří ke zdravému životnímu stylu. Čím dál více lidí hledá odpověď na své zdravotní problémy právě v přírodě. Bylinné čaje se obvykle pojí přímo s konkrétními zdravotními problémy. Bylinné čaje jako podpůrný prostředek rozhodně můžeme jenom doporučit. Mají své kouzlo jak horké, tak i chlazené. Mnoho z Vás možná už ani jiný než bylinný čaj nepije. Ale jaký bylinný čaj koupit sáčkový nebo sypaný? Říká se, že sypaný čaj je kvalitnější. Sáčkový čaj má zase tu výhodu, že jeho příprava nezabere tolik času, avšak výsledný efekt nebude mít takovou účinnost jako u sypaného čaje.cajstihlcajstihl

Pokud věříte v zázračnou sílu bylinek je vaření bylinkového čaje krásný zážitek. Vždyť to děláte pro sebe!!! Jen si to představte. Vezmete krásně voňavé sušené bylinky (plné ozdravné síly) a ty zalejete vodou o správné teplotě a necháte louhovat pod pokličkou. Pokud jste zvyklí si čaje sladit, můžete si osladit i bylinkový čaj. Ale je lépe si chuť bylinek vychutnat naplno bez přísad. Avšak jedna rada. Bylinné čaje a směsi můžete popíjet asi 4 týdny. Potom bylinný čaj vysaďte. (Toto neplatí pro urologický čaj, ten můžete popíjet stále). Bylinné čaje by měli pít s rozmyslem starší lidé, těhotné ženy a malé děti.

Bylinky můžeme popíjet celý rok. Na konci zimy můžeme sáhnout například po očistném bylinném čaji detox. Na jaře můžeme popíjet bylinný čaj štíhlá linie, čaj na trávení nebo si provést očistnou kůru s čajem z kopřivy. Na podzim můžeme preventivně sáhnout například po bylinném čaji žaludek, trávení nebo urologickém. No a v zimě si můžeme při rýmě uvařit bylinný čaj na dýchací cesty, lípový čaj nebo černý bez. Kdo má špatné spaní, může si večer uvařit uklidňující čaj z meduňky. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál, ale to už je jen na Vás jaký bylinný čaj si uvaříte. No, není úžasné kolik možností mám bylinky nabízejí?

Navštivte náš Eshop, kde naleznete velký výběr bylinných čajů namíchaných do funkčních směsí na jednotlivé neduhy nebo bylinných čajů jednodruhových.