zbývá za 999 Kč


Domácí saunování

Bez názvu 1

Domácí saunování

Pryč jsou ty časy, kdy jsme chodili do sauny jednou týdně, zvlášť ženy a zvlášť muži….

Doba se mění a módní trendy dostihly i saunový svět. Saunu nepoužíváme jen pro podporu svého zdraví, ale i pro krásnou a zdravou pokožku.

Dnes už není výjimka mít saunu doma. Má to své výhody, saunování si užijete podle svých představ, v jakoukoliv hodinu, a pokud to velikost sauny dovolí i s kýmkoliv. Můžete relaxovat sami nebo si připravit saunové zážitky s rodinou a to podle svých momentálních potřeb. Vzhledem k věku dětí můžete teplotu sauny snížit, aby byla příjemná pro všechny. Pravidelné saunování blahodárně působí na celý organismus, tělo i mysl, podpoří Vaši imunitu a přispěje k Vašemu zdraví. Saunování je výborný způsob relaxace a odpočinku.

Saunování můžete zpestřit pomocí domácího peelingu.

Co budete potřebovat na výrobu peelingu do sauny?

  • Různé druhy solí, cukru nebo i medu
  • Různé druhy sušených bylinek:

Při letních procházkách přírodou nebo na zahrádce si můžete natrhat vonné byliny. Ty usušíte a poté nadrtíte. Můžete si připravit vonné bylinky do zásoby. Pokud nemáte možnost si byliny natrhat a usušit, můžete klidně použít i různé bylinné čaje

V zimním období při saunování Vám bylinky krásně provoní saunu nebo je rozdrcené přidáte do peelingu. Můžete použít například vonnou levanduli, mátu, okvětní lístky růží, …. použít můžete cokoliv co je Vám příjemné.

Saunové peelingy si míchejte těsně před saunováním. Nevíte, kdy se budete příště saunovat, jakou budete mít náladu a jaký peeling budete chtít vyzkoušet. Pokud si přece jen budete chtít peeling připravit do zásoby, peelingy míchané se solí vydrží déle. Můžete přidat i kapku esenciálního oleje, ale tady pozor! Používejte pouze přírodní esenciální oleje, ať v sauně nedýcháte intenzivní vůni umělého oleje!!doza himalaj3

Podle toho, jakého účinku chcete při saunové terapii dosáhnout, vyberte bylinky a vůni esenciálních olejů do peelingů. Používání peelingu při saunování je velkým přínosem nejen pro samotnou pokožku, ale i pro celý organismus. Proces očisty peelingem je umocněn vysokou teplotou v sauně. Při ní se tělo zahřívá, začíná se potit a spolu s potem odcházejí z těla zvětšenými póry škodlivé toxiny. Tento proces podpoříme, když kůži prokrvíme pomocí peelingu. Takto očištěná kůže po peelingu je dokonale hladká a je připravená pro intenzivní výživu, například potřením kvalitními oleji.

Medový peeling dodá pokožce příjemné barevné sjednocení. O medu je známo, že má antibakteriální účinky, odbourává toxiny z těla, čistí póry v pokožce a napomáhá při hojení poraněné kůže.

O solném peelingu je známo, že vtíráním solného peelingu do pokožky vlastně provádíme jemnou masáž, při které odstraňujeme svrchní odumřelé kožní buňky, kůži dezinfikujeme a detoxikujeme. Solný peeling zanechává pokožku krásně hladkou, hebkou a zdravou. Přírodní esence pokožku ošetří a vyživí. Velmi oblíbená je himalajská sůl.

Na našem eshopu najdete bohatou nabídku jak funkčích čajů, tak bylinných čajů i solí.

Přejeme krásné saunování a bohaté zážitky.