zbývá za 999 Kč


Ovesné vločky

ovesne vlocky krmne

 

Ovesné vločky

Ovesné vločky celé 750g

Co dát našemu zažívacímu traktu konečně něco zdravějšího, třeba staré dobré ovesné vločky? Určitě mu uděláte radost a Vám to také prospěje.Ovesné vločky celé 750g

Ovesné vločky se získávají z ovesných zrn pařením a válením. Mají široké využití v kuchyni, jejich příprava je snadná a mohou se konzumovat samostatně nebo jako součást mnoha sladkých i slaných pokrmů. Oves je z obilovin nejsladší, v raném středověku jej objevili Slované. Dnes se jen ve střední Evropě pěstuje na 50 druhů ovsa včetně ovsa bez lepku.

Díky vysokého podílu sacharidů jsou bohatým zdrojem energie a přítomné esenciální aminokyseliny jsou nezbytné pro budování svalové hmoty. Obsahují rozpustnou vlákninu betaglukan, která dokáže účinně snižovat hladinu cholesterolu v krvi a působí jako prevence proti srdečním a cévním onemocněním. Podporují lepší trávení, látkovou výměnu a při pravidelné konzumaci mohou působit jako prevence před rakovinou tlustého střeva. Díky obsahu vitaminu B eliminují únavu, stres, deprese a mají zklidňující vliv na nervovou soustavu. Jsou výživou pro zdravé nehty a krásnou, čistou pleť. Napomáhají při hojení ekzémů, odstraňují zarudnutí pokožky, přináší úlevu od svědění a bolesti.

Ovesné vločky jsou lehce stravitelné a jsou známé svým obsahem lehce rozpustné vlákniny, která upravuje cholesterol a glukózu v krvi.  Ovesné vločky jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zhubnout, dokonale zasytí a přitom obsahují poměrně málo kalorií. Avšak pokud se snažíte zhubnout pozor na to, co si k ovesným vločkám přidáte. Kamenem úrazu bývají cukr a med. Tato dochucovadla, ale můžete vyměnit za zdravější alternativu a to za Čekankový sirup originál, nebo pokud máte rádi chuť medu, sáhněte po Čekankovém sirupu s příchutí medu.  Připravte si z ovesných vloček chutnou snídani nebo je použijte do polévek, müsli, kaší nebo na slané i sladké nákypy. Ochutnejte naše instantní ovesné kaše v mnoha příchutích.