zbývá za 999 Kč


Ořechy pro zdraví

orechy 1 1100x618

orechy 1 1100x618

Ořechy pro zdraví

orechy 1 1100x618

Ořechy jsou energeticky bohatým zdrojem. Je všeobecně známo, že ořechy obsahují více jak 60% tuku, proto bychom je měli konzumovat vždy s rozmyslem. Také je známo, že obsahují velice zdravé

nenasycené mastné kyseliny, které jsou prospěšné pro naše tělo, protože v těchto tucích se rozpouští vitaminy a minerály, tak nezbytné pro náš organismus.

Mezi nejoblíbenější a nám blízké ořechy patří lískové a vlašské ořechy, ty najdeme běžně v našich zahradách nebo volně v přírodě. V současné době jsou ale stále více oblíbené i tzv. exotické ořechy jako mandle, kešu ořechy nebo kokos, ale také pinové oříšky nebo para ořechy.

Někteří používají ořechy jen na pečení, zejména vánočního cukroví, do koláčů nebo buchet a to je škoda. Ořechy obsahují tolik zdraví prospěšných látek, že bychom je měli jíst během celého roku. Stačí si jen najít ten správný druh, který vám zachutná a bude tím nejlepším lékem nebo prevencí na vaše neduhy.

Například Vlašské ořechy – je to v podstatě „pecka“ plodu ořešáku královského. Skládá se z jádra a pevné skořápky. Plody ořešáku jsou na stromě obaleny do ochranné slupky, která je ze začátku zelená. Když plod dozrává, ochranná slupka tmavne a v plné zralosti se z ní vyloupne plod a spadne na zem nebo spadne i se slupkou.

Z mastných kyselin obsahuje vlašský ořech převážně omega-3-mastnou kyselinu, která napomáhá pozitivně působit proti riziku aterosklerózy a jiných kardiovaskulárních chorob.

Kromě mastných kyselin obsahuje také v bohatém zastoupení vitamin E, B1 či B6. Dále pak kyselinu listovou a minerály jako hořčík, zinek, železo a měď. Obsažené živiny působí pozitiv

ně na psychiku (zklidňují nervy). Díky vitaminům skupiny B prospívají nehtům, vlasům, pokožce a příznivě působí na sexuální potenci. Hrst vlašských ořechů (cca 30g) denně Vám přispěje k lepší pružnosti krevních cév.

Na našem eshopu najdete ořechy v BIO kvalitě anebo mleté výrobky z ořechů.

orechy 1 1100x618