zbývá za 999 Kč


potraviny bohaté na vitamíny, minerály, antioxidanty, vlákninu a proteiny

Superpotraviny

Superpotraviny se v současné době stávají stále populárnějšími. Jsou to potraviny, které obsahují vysoký podíl látek, které prospívají zdraví, a uchovávají si vysoké množství živin, jelikož jsou zpracovávány šetrným způsobem. Neobsahují herbicidy, konzervanty, ani jiné umělé složky.

Mezi superpotraviny můžeme řadit například:

  • SEMÍNKA (chia, dýňová, slunečnicová, konopná, lněná, ostropestřec mariánský)
  • QUINOA
  • GOJI
  • ŘASY (chlorela, spirulina)
  • MLADÝ JEČMEN
  • LUŠTĚNINY (fazole, čočka), aj…

 Na našem eshopu si můžete vybrat z opravdu velkého množství potravin zařazených do kategorie Superpotraviny, stačí jen rozkliknout, objednat a vychutnat si jejich „zázračnou“ chuť. :-)

Superpotraviny mohou zdraví prospět, ale nesmíme kvůli nim zapomínat na zdravé stravování. Musíme také umět o věcech přemýšlet. Například když nahradíme olivový olej kokosovým, protože se jedná o superpotravinu, konzumujeme větší množství nasycených mastných kyselin. A soustředíme-li se na proteinové tyčinky kvůli vysokému obsahu proteinu, zapomínáme na jejich vysoký obsah cukrů.

Superpotraviny vzbuzují dojem, že díky jejich konzumaci zcela unikneme nemocem. Jak ale připomíná dánská spotřebitelská organizace Forbrugerradet Tænk, ani ony nenahradí rozumný výběr potravin a pestrou stravu. Ani ony nejsou všemocné a nenahradí rozumný výběr potravin a pestrou a vyváženou stravu. Je samozřejmě důležité jíst kvalitní základní potraviny a k nim v rozumné míře přidat superpotraviny. Jednoduše řečeno – musíme jíst s rozumem. Jednostranné změny jídelníčku nikdy nenahradí prospěšnost pestré stravy. Je důležité jíst kvalitní základní potraviny – ovoce, zeleninu, ořechy, ryby, celozrnné produkty. Bude nám chutnat více a budeme nejspíše i zdravější. Když na to zapomeneme, zpětně nás žádná superpotravina neuzdraví.

V současné době se superpotraviny stávají čím dál více rozšířenějším pojmem. Setkáme se s nimi zejména ve spojitosti se zdravým životním stylem. K dostání jsou především v prodejnách se zdravou výživou a na e-shopech.

Výčet všech superpotraviny by byl velmi obsáhlý. Proto zde uvedeme pouze některé:

foto2

GOJI – KUSTOVNICE ČÍNSKÁ

Kustovnice je vzhledem ke svému obsahu antioxidantů po právu nazývána nejprospěšnějším a nejzdravějším ovocem. Mezi hlavní účinné látky patří polysacharidy a karotenoidy. V kustovnici čínské nalezneme velké množství vitamínu C, B1 a B2, betakarotenu, ze stopových prvků je to železo, vápník, selen, zinek, esenciální mastné kyseliny, 19 aminokyselin a aktivní polysacharidy.

foto3

CHIA SEMÍNKA

Chia semínka jsou bohatým zdrojem kyseliny alfa-linolenové (ALA), což je rostlinná forma omega-3 kyselin. Chia semínka obsahují nutričně významné množství manganu, magnesia, fosforu, selenu a železa. Chia semínka pocházejí původem z Mexika a Guatemaly a jsou to malá oválná semena Šalvěje hispánské. Chia semínka nemají žádnou specifickou chuť, nejsou ani hořká, ani sladká. Abychom získali maximum živin, je dobré před konzumací namočit Chia semínka na půl hodiny do studené vody. Vytvoří se gelová struktura a díky schopnosti absorbovat vodu zvětší svůj objem až 10x. Lepší využití živin mají tehdy, když jsou mechanicky narušeny, například drcením nebo mletím. Jako denní příjem Chia semínek se doporučuje maximální množství 15 g denně

foto3foto4

CHLORELLA

Chlorella je sladkovodní řasa, ve které je uzavřena mimořádná biologická energie. Obsahuje celou řadu vitaminů a chlorofyl.Vitamin B12 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti, k normální tvorbě červených krvinek, k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání.Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu, k udržení normálního stavu kostí a zubů, k udržení normální činnosti svalů a k normální funkci imunitního systému. Podílí se na procesu dělení buněk.

foto6

MACA HORSKÁ

Maca se získává z kořene rostliny Maca, kterou najdeme na náhorních planinách ve vysoké nadmořské výšce peruánských And na polích bohatých na minerální látky. Pro své mimořádné účinky je známá také pod názvem peruánský ženšen nebo také peruánskou viagrou. Maca v prášku je „superpotravina“ plná živin, V jejím kořenu se nachází až 60 % uhlohydrátů, železo, vápník, fosfor, jod, vitamíny skupiny B, antioxidanty, nenasycené mastné kyseliny, steroidy, amidy a cukr.

foto7foto8

ZELENÝ MLADÝ JEČMEN

Díky svému velmi vysokému obsahu tělu prospěšných látek, mezi které patří celá řada minerálních látek, stopových prvků i klasických vitaminů se stal mladý ječmen jednou z nejoblíbenějších zelených potravin v rámci zdravého životního stylu. Prášek z mladého ječmene je také vynikajícím zdrojem bílkovin s vysokým obsahem esenciálních aminokyselin. Rovněž obsah chlorofylu a beta-karotenu, které jsou skvělými antioxidanty z něj činí vynikající pomůcku pro zvyšování imunity a detoxikaci organismu.

foto9foto11

MATCHA ČAJ

Matcha čaj je na prášek rozemletý japonský zelený čaj nejvyšší kvality. Je bohatým zdrojem antioxidantů, vitamínů, minerálů, vlákniny, L-theaninů, kofeinu a polyfenolů. Tento nejsilnější antioxidant s obsahem minerálů Vám dodá energetickou vzpruhu, která dokáže nahradit i účinek kávy. Napomáhá upravovat metabolismus lipidů v těle a přispívá k vylučování vody z těla. Matcha se popíjí jako nápoj nebo se užívá jako přísada do jídel.