nad 999 Kč


co ještě říct nového o soli? Jak bylo řečeno v jedné pohádce o tom „nanicovatém nerostu“….?

Platí ještě vůbec, že soli je všude dostatek?...

Pojďme si tedy říct něco o soli.

Sůl zná lidstvo už tisíce let. Už ve starověku měla sůl uplatnění nejen jako dochucovadlo, ale i jako konzervační látka, ve které potraviny vydrží déle. Ve starém Egyptě solí dokonce vysušovali těla mrtvých před mumifikací.

Sůl nebyla vždy tak lehce dostupná. Ještě než se začala těžit v hlubinných dolech, získávala se odpařováním slané vody, a proto byla ve vnitrozemí velice vzácná a sloužila dokonce jako platidlo.

Dnes má sůl, jak jistě víte, bohaté využití, používá se v různých odvětvích, např. v potravinářství, zemědělství, pro úpravu vody, pro zimní údržbu silnic, v domácnosti, a v neposlední řadě také jako blahodárný prostředek pro naše zdraví. Dnes hodně populární wellness. Sůl byla už po staletí používána i jako léčivý prostředek. V současné době se opět vracíme k její léčivé síle. Sůl se z kuchyně pomalu dostává do našich koupelen v podobě solných koupelí, solných obkladů, peelingu. Používáme ji k saunování, existují solné jeskyně. Jezdíme relaxovat k moři.

himalajská sůl

Tato sůl pochází z přírodních solných ložisek v Pakistánu. Vysoce kvalitní nerafinovaná sůl je vhodná pro vyvážené a zdravé stravování. Himalájská sůl známá jako "bílé zlato" je až 500 miliónů let stará a pochází z oblasti s nejkvalitnější solí na světě - ze solných dolů hluboko pod Himálajským pohořím.

Růžová barva Himalájské soli svědčí o vysokém obsahu různých druhů minerálů a stopových prvků včetně vápníku, hořčíku, draslíku, mědi a železa. Tato vysoce kvalitní nerafinovaná sůl je vhodná nejen pro vyvážené a zdravé stravování, ale můžeme ji hojně využít ke koupelím, wellness i v kosmetice.

Sůl a pokožka

Obvykle se nám zdá, že sůl pokožku vysušuje. Zejména po pobytu ve slané vodě u moře. Avšak je tomu naopak, sůl vodu váže. Sůl se postará o urychlené odlupování odumřelých svrchních buněk pokožky, spodní vrstva kůže zůstane krásně hydratovaná, protože sůl váže vodu. Pokožka zbavená horní vrstvy zůstává krásně hladká a na dotek hebká. Můžeme říct, že sůl podporuje dobrou kondici pokožky. A to není vše, sůl má čistící a dezinfekční účinky, hojí, detoxikuje a mírní kožní projevy. Pokožka po pravidelném pobytu v solné koupeli se stává zdravější. 

Pokud nemáte možnost pobýt v solné koupeli, nezoufejte. Můžete solnou koupel dopřát svým namáhaným nohám. Nohy se krásně prohřejí a tím i prokrví. Vaše nohy si zaslouží hýčkat.

Sůl pro domácí koupel

Solné terapie mají výborné účinky na kožní problémy (lupénku). Ideální je pobyt u Mrtvého moře, které je hojně vyhledávané pro vysoký obsah soli, ale kdo z nás si může dovolit jezdit k Mrtvému moři několikrát do roka?

Solnou koupel si můžeme preventivně dopřát i doma. Jen tak pro radost jako domácí wellness. Podpoří Vám imunitu, náladu, kondici a po takové solné koupeli se budete cítit jako znovuzrození. Pro začátek je lépe začínat pozvolna, stačí 5 – 10 minut. Maximální délka pobytu ve slané vodě by neměla přesáhnout 20 min, ideální teplota vody je 30 0C. Platí úměra, že čím vyšší teplota vody, tím vyšší zátěž pro organismus. Po koupeli stačí tělo lehce osušit ručníkem a měl by následovat klidový režim. Tuto očistnou koupel aplikujte minimálně 1 x týdně.

Jak se dočteme v mnoha článcích, jsou solné koupele účinné zejména na podzim jako prevence nachlazení a podpora imunity, přispívají k celkové detoxikaci a očistě organismu.

Domácí léčebnou koupel si můžete vyzkoušet v různých podobách. Smíchejte např. již zmiňovanou Himalájskou sůl růžovou, ajurvédskou sůl (Himalajská černá sůl, její unikátní černá barva je ovlivněna obsaženými sloučeninami síry), kuchyňskou sůl, mořskou sůl nebo bylinnou sůl a rostlinný či éterický olej. Tím si připravíte unikátní solnou koupel, která vyhovuje Vašim potřebám.

V našem eshopu najdete různé druhy solí a rostlinných olejů. Stačí jen objednat v kaetgorii koření a soli zde

sul