nad 999 Kč


Čaj je oblíbený nápoj na celém světě, i v těch nejzapadlejších koutech. Lidé pijí čaj jako povzbudivý nebo léčivý nápoj. Pro jedny je čaj pouze nápoj pro zahnání žízně, v létě studený čaj, v zimě teplý. Pro jiné je pití čaje složitý obřad, který se řídí přísnými pravidly. Ať patříte k jakékoliv skupině a jste milovníky čaje, podívejte se na nabídku našeho eshopu.

Jak poznat Biopotraviny?

Jedná se o produkty ekologického zemědělství nebo z nich zpracované výrobky, které musí být vyrobeny podle stanovených pravidel a v ČR ověřovány kontrolní a certifikační organizací KEZ (Kontrola ekologického zemědělství). Jakýkoliv potravinářský výrobek prodávaný v rámci EU jako ekologický, musí být certifikován podle platné legislativy EU o ekologickém zemědělství.

Jak poznat bioprodukt a na co si dát pozor?

Teď nehlédneme do odborné sféry. Běžným a viditelným poznávacím znamením je logo, které odpovídá níže uvedenému vzoru: pro Českou republiku je to „zebra“ nebo pro EU „lístek“.

bio vegan

Je-li použito logo EU, pod kódem kontrolní organizace musí být zároveň uvedeno místo, kde byly vyprodukovány zemědělské suroviny, z nichž se produkt skládá, a to v následující podobě:

  • "zemědělská produkce EU", byla-li zemědělská surovina vyprodukována v EU,
  • "zemědělská produkce mimo EU", byla-li zemědělská surovina vyprodukována ve  třetích zemích,
  • "zemědělská produkce EU/mimo EU", byla-li část zemědělských surovin   vyprodukována v EU a část ve třetí zemi.   

Pokud je na obalu napsáno BIO, můžete tomu věřit. Každá potravina, která na obale uvede slovo či značku BIO, musí být zkontrolována příslušnou kontrolní a certifikační organizací.

Certifikační organizace na potraviny se po provedené kontrole označí kódem. Česká certifikační organizace má v kódu vždy zkratku CZ. Kód pak může vypadat například tak jako na našich produktech (CZ-BIO-001). Po splnění přísných podmínek a požadavků obdrží výrobce biopotravin Certifikát na potraviny a tím i právo používat ochrannou známku a logo BIO. Certifikát je ale vydáván pouze na dobu určitou (na 12 měsíců). Poté KEZ provádí pravidelné kontroly. Tímto přispívá k udržení trvale vysoké kvality bioprodukce.

Ale pozor! Na trhu najdete produkty, které se jako bio jen tváří. Tyto potraviny nesou v názvu většinou slova jako „natur“, „přírodní“ nebo podobná synonyma. Na tyto produkty by si kupující měl dát pozor a vždy se pečlivě podívat, co vlastně kupuje.

Pokud máte rádi přírodu, chcete ji chránit a zároveň jíst kvalitní bio potraviny, vyberte si na našem e-shopu ze sekce „produkty BIO“ a vyzkoušejte různé pochoutky. Od trendy nápoje Kombucha, přes různé druhy olejů, či octů až po ovocné, či zeleninové prášky, 100% ořechové krémy, ořechy a jiné výrobky. Nejenže tyto potraviny skvělé chutnají, ale jsou také cenově dostupné.

 BIOPOTRAVINY