nad 999 Kč


Čaj je oblíbený nápoj na celém světě, i v těch nejzapadlejších koutech. Lidé pijí čaj jako povzbudivý nebo léčivý nápoj. Pro jedny je čaj pouze nápoj pro zahnání žízně, v létě studený čaj, v zimě teplý. Pro jiné je pití čaje složitý obřad, který se řídí přísnými pravidly. Ať patříte k jakékoliv skupině a jste milovníky čaje, podívejte se na nabídku našeho eshopu.

Čaj je nálev ze zpracovaných lístků čajovníku, které se pěstují tradičním způsobem v Asii, Africe, Jižní Americe. Čaje podle způsobů zpracování rozdělujeme na černé, zelené, bílé a bylinné.

Černý čaj: čerstvě sebrané lístky čajovníku se naruší pomačkáním a oxidují při nízké teplotě a vysoké vlhkosti. Po ukončení procesu jsou lístky tmavé až hnědé. Doba zpracování je cca týden.

Zelený čaj: ručně trhané lístky čajovníku se nechají tzv. „zavadnout“ a suší se na pánvích, kde se teplem zničí enzymy, které způsobují oxidaci. Poté se čaj rozloží a suší. Lístky si uchovají svou svěží zeleň. Tento proces proběhne do dvou dnů po sběru. Lístky se třídí podle velikosti.

Bílý čaj: po ručním nasbírání lístků čajovníku (mnohdy nerozvinutých ) se lístky mírně pomačkají a nechají se „zavadnout“ na platech. Tímto se naruší a proběhne slabá oxidace. Čajové lístky v místě oxidace mírně zhnědnou, tam, kde oxidace neproběhla, zůstávají lístky zelené.

Matcha tea: brzy z jara se sbírají nejkřehčí čajové lístky ze zastíněných čajových plantáží. Po usušení se z lístků speciálním způsobem vypreparují řapíky listů a zbytky lístků se rozemelou ne jemný prášek zářivé jasně zelené barvy. Zelený čaj Matcha Vám osvěží tělo i duši. Tento nejsilnější antioxidant s obsahem minerálů Vám dodá energetickou vzpruhu, která dokáže nahradit i účinek kávy. Napomáhá upravovat metabolismus lipidů v těle a přispívá k vylučování vody z těla. V našem sortimentu naleznete dva druhy čaje Matcha. Jeden je BIO japonský Matcha Tea. Tento čaj se pěstuje v japonských oblastech Nishio a Shizuoka. U tohoto produktu nejsou známy žádné alergeny.  Ale pozor, jedná se o velmi silný čaj a nadměrné pití na prázdný žaludek může způsobit dočasnou nevolnost nebo závrať. Druhý je čaj vyrobený ze stejné rostliny, stejným výrobním způsobem, ale řapíky listů před mletím nejsou odstraněny tak důkladně, jako u japonské varianty. Také perioda zatmavení rostlin je kratší. Pochází z Asie a je levnější.

V neposlední řadě musím zmínit i bylinné čaje. Už naše babičky nedaly dopustit na bylinné čaje, když někoho v rodině trápil nějaký neduh. O bylinných čajích nemá cenu se moc rozepisovat, ty známe všichni. Cítíte se unavení? Není nic jednoduššího, něž si uvařit čaj. Něco na Vás leze, není nic jednoduššího, než si uvařit čaj ……

Námi nabízené čaje jsou té nejvyšší jakosti. Všechny naše produkty splňují předepsané specifikace a naše výroba vlastní výrobní certifikaci BIO. Nemáme vysoké ceny. U některých produktů jsou dokonce nejlepší na on-line tržišti. Vybrat si můžete například zde https://www.eshop.kaumy.cz/matcha-caje-kavy

co nevite o čaji